پاورپوینت آماده رویکردهای نوین در آموزش ومشاوره شغلی


در حال بارگذاری
۲۲ بهمن ۱۴۰۰
پاورپوینت آماده
937 کیلوبایت
31 صفحه
333 بازدید
۱۰,۰۰۰ تومان
خرید

پاورپوینت آماده رویکردهای نوین در آموزش ومشاوره شغلی

پاورپوینت آماده رویکردهای نوین در آموزش ومشاوره شغلی

تاریخچه و اهمیت مشاوره شغلی در دنیا 

تقسیم بندی الوین تافلر از دوره های تاریخی

تحولات روشهای انتخاب شغل درطول تاریخ

نظریه های انتخاب شغل

نظریه های روانی 

عوامل رشدی مؤثربرانتخاب شغل

رویکرد CIP* در مشاوره شغلی

مؤلفه های خودشناسی شغلی

شخصیت

رغبت ها

استعداد

ارزشها

باورها

دیدگاه های سنتی غلط درباره کار وشخصیت زنان


مطالب مرتبط

آیا می دانید مشاوره شغلی چیست و مشاور شغلی چه کمکی می تواند به شما بکند؟ آیا می دانید هدف شما از انتخاب این شغل چیست؟ آیا اطلاعات کافی در مورد شغل انتخابی خود دارید؟ آیا از شغل انتخابی خود رضایت دارید؟ آیا تا کنون به مشاور شغلی مراجعه کرده اید؟ آیا می دانید چه زمانی باید به مشاوره شغلی مراجعه کنید؟  آیا می دانید چه مسائلی را باید با مشاور در میان بگذارید؟ ما در این مقاله درباره این سوالات حرف خواهیم زد و همچنین درباره انتظاراتی که بایستی از یک مشاور شغلی با تجربه و جلسه مشاوره داشته باشیم، حرف می زنیم.

برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود ما را تا انتهای مطالب همراهی کنید.

مشاوره شغلی چیست؟

مشاوره شغلی که به آن مشاوره حرفه ایی یا راهنمای شغلی نیز گفته می شود، از شاخه‌ های مشاوره می باشد، که به اشخاص در مواجهه شدن با مسئله های شغلی کمک می کند و همه ی مسائل مرتبط به منابع انسانی را در بر خواهد گرفت. مهم ترین وظیفه ی مشاوران شغلی، ارائه دادن مشاوره حرفه ایی به مراجعه کنند گان با استفاده از تکنیک‌ های مشاوره ای و کمک به آن ‌ها در تصمیم ‌گیری ‌های پیچیده کاری و پشتیبانی در رویاروی با شرایط دشوار شغلی خواهد بود. هدف مهم مشاوران متخصص به صورت کلی بر موضوعاتی مثل جستجوی کار متناسب، تغییر شغل، توسعه شغلی و سایر چالش های مربوط به کار هست.

 لازم به ذکر است به دلایلی همانند تفاوت های فرهنگی و زبانی، هنوز تعریف واضحی از مشاوره شغلی به دست نیامده است. به طور معمول منظور از کلمه مشاور شغلی، راهنمایی بوده و هم ردیف کلماتی مانند راهنما قرار می گیرد که البته مفهوم این کلمات با توجه به درک های گوناگون نیز در مفهوم مشاوره شغلی تغییر کرده است.

قبل از از مراجعه به مشاوره شغلی، حتما این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه کنید.

 چرا مشاوره شغلی؟

تنوع مشاغل بسیار بیشتر از سال های گذشته است. بزرگان ما این همه گزینه برای انتخاب کار نداشتند، از میان این همه گزینه گوناگون، کدام یک متناسب با حال من می باشد؟ کدام شغل می تواند رضایت شغلی را برای من فراهم‌ کند؟

از سویی دیگر هدف ما از شغل نیز بسیار بیشتر از گذشته می باشد. اکنون ما انتظار داریم که شغل ما علاوه بر این که درآمد خوبی برای ما داشته باشد، در راستای علاقه و استعداد های ما نیز باشد. حرف زدن از مسائلی هایی مثل استعداد یابی و علاقه ‌سنجی شاید دویست سال پیش خنده دار به نظر می آمد، اما امروزه اوضاع بسیار تغییر کرده است.

در راستای رسیدن به شغل خوب و مناسب، ما چندین بار دچار سرگردانی خواهیم شد. نمیدانیم چه هدفی از شغل داریم و کدام شغل، همان شغل رویایی و مورد علاقه ی ماست؟ در بین این سردرگمی و پیچیدگی، مشاور شغلی بهترین راهنمای ما در رسیدن به شغل مناسب خواهد بود. برخی مواقع یک مشورت شغلی خوب، ممکن است منجر به تصمیم‌ گیری بسیار بهتری گردد و همچنین سبب صرفه ‌جویی در وقت و سایر منابع گردد و همچنین زندگی را برای ما دل پذیر تر کند.

برای چه کاری می توانم مشاوره شغلی ببینم؟

مشاوره شغلی می تواند یک گزینه عالی برای بررسی هرگونه سوالات یا نگرانی در مورد مسیر شغلی شما ، حرکت احتمالی شغلی مورد نظر شما و/یا چالش هایی باشد که در محل کار با آن روبرو هستید.

در اینجا چند موضوع است که می توانید در مشاوره شغلی مورد بحث قرار دهید:

مهارت ها یا استعدادهای خاص شما

تعهد آموزشی مورد نیاز مشاغل مختلف

درآمد بالقوه مشاغل مختلف

محیط کار روزانه (در خارج از خانه در مقابل داخل خانه ؛ از راه دور در مقابل دفتر ، تیم کوچک در مقابل تیم بزرگ)

فرصت های تغییر یا پیشرفت در یک حرفه خاص

مهارتها و تحصیلات لازم برای شغل مورد نظر

جهت مشاهده سایر مطالب مرتبط با اقتصاد کلیک کنید.

print
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.

 برچسب ها: